Parašyta 2016 birželio 10 d.

Išvyka į Anykščius

Išvyka į AnykščiusIšvyka į AnykščiusIšvyka į AnykščiusKasmet Zarasų rajono kūno kultūros mokytojų ir trenerių asociacijos nariai vyksta į metodinę- edukacinę išvyką.

Šiemet šiai išvykai pasirinktas netolimas Anykščių rajonas. Anykščiuose rajono kūno kultūros mokytojai ir treneriai susipažino su galimybe derinti įvairias aktyvaus laisvalaikio rūšis: aktyvų, pažintinį, sveikatingumo, istorinį ir kultūrinį turizmą, pabendravo su kolegomis ir įkopę į 3 bokštus bei įveikę šimtus laiptelių, dalijosi įspūdžiais ir nauja patirtimi.

Pirmiausia aplankytas Anykščių kūno kultūros ir sporto centras. Jolanta Česlikauskienė, direktoriaus pavaduotoja, atliekanti direktoriaus funkcijas pristatė Anykščių kūno kultūros ir sporto centro veiklas, sporto šakas, trenerių darbo ypatumus, sporto veiklų organizavimo galimybes, problemas ir perspektyvas, supažindino su centro istorija, struktūra, darbo specifika, paslaugomis. Centre veikia krepšinio, plaukimo, futbolo, žirginio sporto, graikų-romėnų imtynių, biatlono, slidinėjimo, sunkiosios atletikos skyriai. Centre ugdymo procesas vykdomas 4 etapais: pradinio rengimo, meistriškumo ugdymo, meistriškumo tobulinimo, aukšto sportinio meistriškumo. 2015-2016 m. m. suformuotos 9 pradinio rengimo, 13 meistriškumo ugdymo, 4 meistriškumo tobulinimo ir 1 didelio meistriškumo grupė. Čia sportuoja apie 300 mokinių. Visa sportinė veikla kryptingai vystoma užtikrinant vaikų užimtumą, jų masiškumą dalyvaujant sportiniame gyvenime, sveikatingumą, aukštų sportinių rezultatų siekimą. Vaikai į treniruotes, iš Anykščių rajono, yra vežami nemokamai. Direktoriaus pavaduotoja pasidžiaugė olimpiečiais sportininkais, garsinančiais rajoną ne tik respublikoje, bet ir atstovaujančius Lietuvai pasaulio, Europos ir kitose svarbiose tarptautinėse varžybose bei sporto šakomis, kurios svarbios šiam kraštui, turi gilias tradicijas – sunkiaatlečiais, imtynininkais, plaukikais. Bendraujant treneriams, kūno kultūros mokytojams, aptarti svarbūs sportinės veiklos organizavimo rajonuose klausimai. Apsilankę Anykščių menų inkubatoriaus žvaigždžių kambaryje ir Anykščių regioninio parko lankytojų centre atvykome į Kalitos kalną. Tai puiki vieta aktyviai praleisti laisvalaikį įvairaus amžiaus žmonėms ir žiemą, ir vasarą. Aktyviam poilsiui žiemą čia parengiamos ir veikia kelios įvairių sudėtingumų kalnų slidinėjimo trasos su 2 keltuvais. 500 metrų ilgio vasaros rogučių trasa galima skrieti net iki 40 km/h greičiu. Ja galima leistis tiek vasarą, tiek žiemą, nesvarbu lyja ar sninga, šilta ar šalta. Šio tipo vasaros rogučių trasa ypatinga, nes besileidžiant žemyn pačiam galima pasirinkti nusileidimo greitį. Čia aktyviai laisvalaikį leidžia mokinių ekskursijos, šeimos su vaikais. Čia galima išbandyti atrakcioną „Kalitos salto“, o mažiesiems lankytojams yra įrengta vaikų žaidimų aikštelė. Pasigrožėję Anykščių miesto centrine dalimi, 186 laiptelius užkopę į Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios, aukščiausios Lietuvoje, bokštą, nuvykome į Medžių lajų tako kompleksą. Lajų takui parinkta ypatinga vieta – tai Antano Baranausko apdainuotas Anykščių šilelis. Puntuko akmenimi prasidedantis takas tolygiai kyla iki 21 metro aukščio ir tęsiasi 300 metrų, apsuptas medžių lajų, o pačioje apžvalgos bokšto viršūnėje, prieš akis atsiveria visa Šventosios vingio panorama, virš miško iškyla Anykščių miesto bažnyčios bokštai.

Go to top