Parašyta 2015 birželio 08 d.

Kūno kultūros modulio „Krašto gynyba“ varžybos

„Krašto gynyba“ varžybos „Krašto gynyba“ varžybos „Krašto gynyba“ varžybos „Krašto gynyba“ varžybos

Š. m. birželio 4 d. Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke įvyko pasirenkamojo kūno kultūros modulio „Krašto gynyba“ varžybos, kurias organizavo Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos kartu su Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokyklos Fizinio rengimo centro specialistais. Tai jau trečios varžybos ir tampa tradicija, kuomet mokslo metų pabaigoje stipriausi ir ištvermingiausi Lietuvos moksleiviai iš įvairių Lietuvos mokyklų įgyvendinančių „Krašto gynybos“ modulį susirenka pademonstruoti įgytą patirtį ir sukauptas žinias.

Kaip gimė šios, jau tradicija tapusios varžybos? 2011 m. pradžioje darbo grupė, sudaryta iš Krašto apsaugos, Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų specialistų, pasiūlė mokykloms kūno kultūros išplėstinio kurso krašto gynybos modulį – 34 valandų trukmės programą, skirtą 11 klasių mokiniams, kurios metu mokiniai susipažintų su būsimo krašto gynėjo fizinio pasirengimo reikalavimais ir vertybinėmis nuostatomis, ugdytųsi pilietinės atsakomybės, bendradarbiavimo komandoje ir grupėje bei lyderio savybes, grūdintų fizinę ištvermę, stiprintų sveikatą, ir pan. Projekto tikslas – ugdyti tvirto charakterio, savarankišką, nebijantį atsakomybės, ištikimą Tėvynei, besilaikantį įstatymų ir elgesio normų asmenį, gerbiantį savo šalį ir turintį ateities viziją tapti Lietuvos gynėju. Projektas buvo sėkmingai įgyvendintas ir štai jau ketvirti metai mokiniai gali pasirinkti papildomą krašto gynybos programą, kurios pamokose vertinami ne sportiniai mokinių rezultatai, o vyksmas, pokyčiai ir asmeninė pažanga, o sėkmingai baigusiems šią programą stojant į Karo akademiją bus pridedamas papildomas konkursinis balas. Šiais mokslo metais programoje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus licėjaus, Vilniaus Žemynos gimnazijos, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos.

Prieš varžybas dalyviai apsilankė ir susipažino su bazinių karinių mokymų kasdienybe, gyvenimo sąlygomis, ginklais bei karine ekipuote. Varžybų dalyviai buvo suskirstyti į komandas, kurios varžėsi tiek asmeninėje, tiek komandinėje įskaitoje karinio kliūčių ruožo, karinės granatos metimo, šaudymo iš ginklo G-36 lazerinėje šaudykloje ir kliūčių ruožo įveikimo su sužeistuoju rungtyse.

Po sėkmingai pasibaigusių varžybų visi dalyviai buvo apdovanoti pažymėjimais, o užėmusieji prizines vietas – diplomais bei atminimo dovanėlėmis, kurias įsteigė Krašto apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija ir Jonavos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM informacija ir nuotraukos

Go to top