Parašyta 2015 birželio 24 d.

Kūno kultūros mokytojų metodinė išvyka į Latviją

Kūno kultūros mokytojų metodinė išvyka į  Latviją Kūno kultūros mokytojų metodinė išvyka į  Latviją Kūno kultūros mokytojų metodinė išvyka į  Latviją Kūno kultūros mokytojų metodinė išvyka į  Latviją

Birželio 17 d., vykdant Lietuvos kūno kultūros mokytojų asociacijos projektą „Paplūdimio žaidimai“, kurį finansuoja KKSD, Zarasų raj. kūno kultūros mokytojai ir treneriai vyko į Latvijos Jūrmalos miestą susipažinti su ten organizuojamu aktyviu mokinių laisvalaikiu, sporto programomis, trenerių darbu.

Mokytojų edukacinė išvyka prasidėjo Jūrmalos vaikų ir jaunimo centre, kurio direktorė Evija Majore pristatė vaikams ir jaunimui organizuojamas veiklas. Jūrmalos vaikų ir jaunimo centras buvo įsteigtas 2009 m. sujungus Jūrmalos Techninės kūrybos, sporto ir poilsio organizavimo centrą ir Jūrmalos jaunųjų gamtininkų centrą. Čia vyksta meninio ugdymo, techninio konstravimo ir aviamodeliavimo, kartingų, fizinio ugdymo, šokių, floristikos ir kiti užsiėmimai. Šiuo metu Jūrmalos vaikų ir jaunimo centras siūlo 29 laisvalaikio programas. Įvairiose veiklose dalyvauja virš 600 mokinių, dirba 25 mokytojai. Užsiėmimai vyksta visame mieste. Mokinių užimtumą remia miesto savivaldybė, todėl visos veiklos yra nemokamos. Ypatingas dėmesys skiriamas aplinkosauginio švietimo programoms, vasaros stovyklų „Mes padėsime augti!“ organizavimui ir savanorystei. Centre įrengtas mini Zoosodas, o aplink pastatą išpuoselėtame darže darbuojasi jaunieji gamtininkai. Čia taip pat vyksta seminarai tiek studentams, tiek dėstytojams.

 

Apsilankėme ir Jūrmalos sporto mokykloje, kuri įkurta 1953 m. ir teikia profesionalų mokinių sportinį ugdymą. Čia ugdomi jaunieji krepšinio, rankinio, teniso, tinklinio, ledo ritulio, lengvosios atletikos, meninės gimnastikos, buriavimo, dziudo ir dailiojo čiuožimo talentai. Mokykloje galima stiprinti ir bendrąjį fizinį pasirengimą. Mokykloje dirbantys 27 treneriai pasiekia šaunių rezultatų, o mokiniai atstovauja Latviją įvairiose tarptautinėse varžybose. Garsiausia šio centro auklėtinė - septynkovininkė Laura Ikauniece, Europos vicečempionė, Londono olimpinių žaidynių devintosios vietos laimėtoja. Į mokyklą grįžta buvę jos mokiniai norėdami dirbti treneriais ir ugdyti jaunuosius sportininkus. Direktorė Irina Medvedeva papasakojo apie kūno kultūros ir sporto ugdymo sistemą Latvijoje, supažindino su pasiekimais ir trenerių darbu.

Seminaro tęsinys vyko Jūrmalos pajūrio Majori paplūdimyje. Čia vyko įvairios varžybos – nuo paplūdimio tinklinio iki lėkščiasvydžio. Apžiūrėję Latvijos sportinio ugdymo įstaigas, pabendravę su kolegomis, sužaidę draugiškas paplūdimio varžybas, mūsų rajono mokytojai pasisėmė gerosios patirties ir idėjų, kurias numatoma įgyvendinti ateityje bendradarbiaujant su kolegomis iš Latvijos. Algirdas Buičenka- Zarasų r. kūno kultūros mokytojų ir trenerių asociacijos pirmininkas. Jolanta Lašaitė - Zarasų švietimo centro metodininkė.

Go to top